Vruchtbare BAM150 Boomplantdag

28 november 2019 11:27
Vruchtbare BAM150 Boomplantdag

Met kaplaarzen, werkhandschoenen aan en schep in de hand gingen gisteren ruim 100 BAM-collega’s van BAM Infra, BAM Bouw & Vastgoed en BAM PPP samen aan de slag. Zij hadden zich aangemeld om een boompje mee te planten in het Waalse Bos bij Houten. Sommige collega’s hadden hun kinderen meegenomen, want het planten van de bomen staat symbool voor het doorgeven van de aarde aan toekomstige generaties.

Op een bijzondere ontmoetingsplek - Fort WKU - verzamelden gisteren in totaal zo’n 100 BAM-collega’s zich met frisse moed om met elkaar ruim 1.000 bomen te planten in het Waalse Bos. Mario Broos, directievoorzitter BAM Bouw en Vastgoed Nederland, heette iedereen van harte welkom.

Mario: ‘Ik vind het geweldig om te zien dat vandaag zoveel collega's én hun kinderen de elementen trotseren om samen bomen te planten, en daarmee een gebaar maken naar de toekomst. We zien hier vandaag de missie van BAM in de praktijk: Wij willen duurzame leefomgevingen ontwerpen, ontwikkelen, bouwen, beheren en onderhouden die het leven van Nederlanders verbeteren. Ofwel,  ‘enhancing lives’. Wat is dan een mooier gebaar om ons 150-jarig bestaan te vieren met het planten van bomen, in zowel onze thuislanden als in Bolivia en Oeganda. En om daar samen met Trees for All aan mee te werken, hier in Tull en ’t Waal met ruim honderd BAM-collega’s, vind ik fantastisch. Heel veel plezier gewenst!’

Na een korte uitleg over het bomen planten door de boswachter van Staatsbosbeheer gingen onze BAM-ers met kaplaarzen, werkhandschoenen en schep in de hand op pad. Door de vele regen die was gevallen, was de grond veranderd in een grote modderpoel waar menigeen met de kaplaarzen in wegzakte. De kinderen hadden uiterste pret en stampten er in de modder en plassen stevig op los. Door de natte kleigrond was het graven van de gaten een pittige klus, maar onze BAM-ers lieten zich niet uit het veld slaan en staken de spades enthousiast in de grond. We werden daarbij geholpen door zo’n 10 boswachters van Staatsbosbeheer.

Na afloop kon iedereen zich in het Fort WKU weer lekker opwarmen met soep en broodjes (na afloop van de ochtendsessie) of warme chocomelk en een borrelhapje (na afloop van de middagsessie). In de middag werden de bomenplanters nog eens extra verrast door hooggeëerd bezoek; Sinterklaas en zijn Pieten hadden vernomen dat onze BAM-ers hun groene vingers uit de mouwen zouden steken. En dat goede voorbeeld werd natuurlijk beloond met strooigoed.

De bomenplanters reageerden allemaal heel enthousiast op de activiteit:

‘Superleuk om dit te ondernemen samen met mijn kinderen. Ik vind het belangrijk om mijn kinderen mee te geven dat we goed moeten zorgen voor onze aarde, zodat we er in de toekomst ook van kunnen blijven genieten.’

‘Dit was hartstikke leuk om met elkaar te doen, echt goed voor de teambuilding. En, een prachtig resultaat: met ons team van 4 personen hebben we 51 bomen geplant!’

‘Het was best intensief vanwege de drassige kleigrond, maar heerlijk om zo lichamelijk buiten actief bezig te zijn. Een frisse afwisseling van heel de dag op kantoor zitten achter een beeldscherm.’

‘Ik vond het een hele leuke activiteit, ik heb weer met collega’s gesproken die ik al jaren niet meer had gezien.’

‘Ik had tijdens het planten echt het gevoel dat we samen met de toekomst bezig waren. Over een jaar wil ik terugkomen om te kijken wat er van onze boompjes is geworden.’

‘Wij gaan volgend jaar ook terug met ons team om te kijken hoe ons harde werk heeft geresulteerd in een prachtig nieuw bos!’

‘Ik vond het al superleuk om samen met mijn kinderen bomen te planten, de extra verrassing door Sinterklaas en zijn Pieten maakte de middag helemaal af.’

Samenwerking

BAM werkt voor het planten van de bomen samen met Trees for All en Staatsbosbeheer. In het Waalse bos in Tull en ’t Waal worden in totaal 10.000 nieuwe bomen geplant, nadat de essentaksterfte in dit gebied heeft toegeslagen. Alle zieke en gekapte essen worden vervangen door nieuwe aanplant met een grote variatie in soorten.

Simone Groenendijk, directeur Trees for All: ‘We zijn trots op de samenwerking met BAM. Samen hebben we de aanplant van 150.000 bomen mogelijk gemaakt. Dit initiatief heeft ook andere organisaties ertoe aangezet boomplantacties te ontplooien met onze stichting. Daarvoor zijn we BAM dankbaar. De actie van BAM om op deze manier de 150ste verjaardag te vieren is een prachtig cadeau aan de wereld en vele generaties na ons.’